Platformy i podnośnikiPlatformy pionowe

Kompaktowa platforma pionowa

platforma pionowa

Kolejna platforma uruchomiona u klienta, tym razem musieliśmy sprostać bardzo nietypowym wymaganiom klienta wynikającym z ograniczonej ilości miejsca w mieszkaniu. Otwór w stropie mógł być tylko na 125 cm x 82 cm ze względu na rozstaw legarów. Tym samym jest to jedna z najmniejszych platform jakie dotychczas zrealizowaliśmy.

platforma pionowa

Wykończenie kosza zostało wykonane ze szkłem bezpiecznego 8mm a kolor specjalnie dopasowany do kolorów wnętrza klienta. Kosz platformy został specjalnie wyposażony w krzesełko aby osoba niepełnosprawna mogła przesiąść się na nie z wózka inwalidzkiego. Następnie po wjechaniu na górę ponownie przesiada się z krzesełka na platformie na drugi wózek inwalidzki zaparkowany na piętrze.

Zastosowana została platforma z napędem elektrycznym śrubowym, silnik 1.5kW sterowany przy pomocy falownika. Udźwig 300kg, sterowanie mikroprocesorowe, zasilanie 230VAC, opuszczanie awaryjne ręczne za pomocą korby, wysokość podnoszenia 2650mm, wykończenia ze stali nierdzewnej, elementy elektryczne o wysokim IP, maszynownia ze stali o podwyższonej twardości zabezpieczona antykorozyjnie.